Част от стария си автопарк пусна за продан армията. Сред техниката, сложена на тезгяха, са дори камиони ЗИЛ, пригодени за автостоматологични кабинети.
Оказва се, че освен от имоти за десетки милиони с отпаднала необходимост войската ни има и огромен по мащаб стар автопарк, от който е решила да се отърве, за да не харчи средства по складирането му.
Така за продан отиват инвентар и возила на десетилетия – още от времената на соца. Военните са извадили на тезгяха съветските камиони КРАЗ, УРАЛ, МАЗ и ЗИЛ. Три от последните дори са пригодени за автостоматологични кабинети. Продават се и 5 УАЗ-ки, един от които приспособен за медицински цели, три за санитарни и един за линейка, показа проверка на „Монитор“.
Армията дори е пуснала на пазара си част от стария си автопарк като например два автобуса „Чавдар“ и автомобили като „Хюндай Пони“ и „Форд Ескорт“. В мегаагенцията под шапката на Министерството на отбраната - „Снабдяване и търговия“, дори са обявени за продан цели два бронетранспортьора.
В обстановката на пандемия, в която маските се оказаха животоспасяващи, армията е решила да разпродаде старите си предпазни средства като противогази и респиратори за предпазни маски.
За целта Министерството на отбраната е пуснало за продан 1178 броя противогази и 2350 броя респиратори, 100 броя гумирани защитни чорапи и 104 чифта гумирани защитни ръкавици. Очакванията са, че тези предпазни средства ще се радват на още по-голям интерес заради епидемията. Иначе складовете на военното ведомство очевидно са се превърнали в своеобразен антикварен мол, в който сякаш е изложена цялата продукция на соцблока. В тях купувачи чакат още гумирани защитни чорапи и ръкавици, магнетрон, пулт на радист, както и дори будилник „Кварц“. Мераклии може да си обзаведат домовете с метални трикрилни гардероби, както и със старите български хладилници "Мраз" и руските ЗИЛ, прахосмукачка, военни палатки, одеяла, шлифери. Предлагат се и различни марки телевизори, радиа, телефони, изложена е и цяла маса за тенис.
Във военните складове има и строителни принадлежности като чукове, брадви, бормашини, клещи, тесла, длета. Армейците са помислили и за любителите на зимата и зимните спортове, като са пуснали за продан старите си ски и щеки. За тези, които не харесват толкова студа, пък продават часови кожуси, подплатени панталони, ботуши, якета.
Дори предлагат и „войнишка пижама“.
Могат да се намерят и сандъци за съхранение на патрони, пълнители, бомби, димки, артилерийски гранати, ракети и сигнални ракети. Военните искат да се отърват и от стари трансформатори, маншони, чанта за пълнители за АК-47 и 9 км сапьорски проводник. Както „Монитор” вече писа, мегаагенцията под шапката на МО „Снабдяване и търговия” обяви за продан неотдавна цял боен кораб - пенсионирания през 2012 година 40-метров ракетен катер „Гръм”, както и автомати „Калашников”, картечници, пистолети, снаряди, ремаркета и танкове Т-55 и Т-72.
Това се случи Dnes, за важното през деня ни последвайте и в Google News Showcase.
IT предприемач: България и регионът ще внедряват новите технологии по-бързо
Кадър на деня за 23 юни
Разпродажбите на технологични акции разтърсват пазарите, Nasdaq спадна с 2%
Експерти: Засилена фрагментация и променливи съюзи ще отличават новия световен ред
Британски съд даде ход на иск за 3 млрд. лири срещу Apple
Брокер: Имотите вече ще се продават на справедлива пазарна цена, надценените ще се застояват
Мъжко здраве: Грешките, които съкращават живота ти
Защо щастливите двойки не си лягат по едно и също време?
Закуската и ракът: Как ежедневните навици могат да влияят на здравето
От Helpbook: Проблемът с бездомните кучета във Варна не е решен
6 китайски зодии затварят старите страници на 24 юни 2026 г.
Късна емисия
Бивш английски национал стана баща за седми път + СНИМКИ
НА ЖИВО: Англия – Гана - 0:0 - ПРОБЛЕМИТЕ ЗА АНГЛИЧАНИТЕ ПРОДЪЛЖАВАТ
Португалия разби Узбекистан, Роналдо влезе в историята
Ботев Пд размаза отбор от Втора лига на старта на контролите
Най-добрата ни тенисистка приключи скоропостижно с „Уимбълдън“,19-годишна българка продължава
Веласкес проговори за проблем в Левски и първия мач в ШЛ
Мълчана вода и обичаите на Еньовден
Пикантни рулца от пушена сьомга с крема сирене
Дневен хороскоп за 24 юни, сряда
Нумерологична прогноза за юли 2026
„Сцената е моето лекарство“: Здрава Каменова за дебютния ѝ роман, театъра и живота
Арабски парфюми: богатството на ориенталската парфюмерия
Кристиано Роналдо с исторически постижения при разгром над Узбекистан
Русия обяви готовност за нови преговори с Украйна
Египетски самолет кацна аварийно в Горна Оряховица
Лекари спасиха бременна след тежка катастрофа
Жалбата за "Парад на гордостта" във Варна остана без разглеждане
Никола Цолов може да се състезава във Формула 1 още догодина
Рядко небесно явление: Марс преминава през звездния куп Плеяди
Любопитно: Земни патогени оцеляват при марсиански условия
Астронавти ще ремонтират роботизираната ръка на МКС в открития космос
Космическият телескоп „Нанси Грейс Роман“ на НАСА вече е във Флорида
Китайски студенти разработват мисия до астероида Апофис
SpaceX подготвя мистериозна мисия с нова капсула за завръщане на Земята